Krakow Restaurant

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi próbują równie pyszne dania – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku elementom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też mniej typowe dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i dania z wielu części Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad we włoskim klimacie koniecznie powinien zawierać również wino. Lampka białego wina to dla Włocha norma. restauracja włoska Bianca Kraków Najbardziej typowe wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply