kuchnia włoska Kraków

Świetna włoska kuchnia
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu opcji, jakie proponuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów i spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. Fajna restauracja włoska Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply