regularne ćwiczenia dna miednicy

Coraz to więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Pelvix Concept – kulki do treningu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezwykle błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym porządniej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które trzeba następnie jak w większości wypadków powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie prędko pozwala ona wrócić do normy i czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply